Zaloguj się Rejestracja
Pokaż filtry Ukryj filtry
Kategorie
Filtrowanie
Kolor
Marka
Kategorie
Fason
Gramatura
Rękawy
Krój
Skład materiału
Rodzaj zdobienia
Rodzaj dzianiny
Typ odzieży
Inne

CAD-CUT transfer, Flex i flock

Powrót

Transfer cyfrowy  – CAD-CUT

Druk transferowy CAD-CUT jest bardzo podobny do powyższej metody, z wyjątkiem tego, że jest przeznaczony tylko do realizacji prostych wzorów literowych lub graficznych w 1 lub 2 kolorach. Polega na, wspomaganym komputerowo, wycinaniu wzorów: logotypów, kształtów, liter, napisów (nazwisk lub numerów) ze specjalnych materiałów winylowych (folii) i przenoszenie tychże na tkaniny za pomocą termotransferu. Projekty są cięte przy użyciu przemysłowych maszyn tnących lub ploterów. Technika umożliwia drukowanie wzorów z 1 lub 2 kolorów w bardzo krótkim czasie i jest doskonałym wyborem do personalizowania odzieży promocyjnej lub sportowej. Pozwala na niestandardowe kolory i efekty specjalne.

Druk transferowy CAD-CUT idealnie nadaje się do personalizowanych T-shirtów, ubrań roboczych, odzieży sportowej, gdzie potrzebna jest oznakowanie  imionami i nazwiskami lub numerami.

Metoda jest także odpowiednia do stworzenia prostych koszulki, kamizelek, a także odzieży promocyjnej na jednorazowe przedsięwzięcia reklamowe, sportowe lub okazjonalne, a także do innych artykułów odzieżowych, na przykład czapek, bluz i wielu innych niestandardowych artykułów tekstylnych. Nadruki charakteryzują się bardzo wysoką trwałością i jakością.

Zalety termotransferów CAD-CUT:

 • Idealna metoda do nadruków literowych i numerowych
 • Idealna do projektów w podstawowej kolorystyce
 • Idealna do kolorów nietypowych – odblaskowych, fluorescencyjnych, błyszczących, etc
 • Można zastosować na każdej powierzchni i na prawie każdym rodzaju odzieży
 • Wysoka wytrzymałość
 • Możliwość drukowania do formatu A3
 • Brak kosztów przygotowawczych
 • Bardzo szybka w realizacji zamówienia
 • Idealna metodo do produkcji Koluszek dla drużyn

Ograniczenia:

 • Materiał staje się „nie oddychający” w miejscach nadruków
 • Nie można uzyskać efektów wielobarwnych przejść tonalnych, gradientów czy też zdjęć
 • Ograniczony wybór kolorów folii termalnej
 • Nie można drukować na polarze 

Głównymi zaletami drukowania koszulek metodą termotransferową CAD-CUT są brak kosztów związanych z przygotowalnią co pozwala na realizację nadruków w krótkich seriach w bardzo atrakcyjnej cenie oraz możliwość znakowania w miejscach nie możliwych do oznakowania innymi technikami. Jest również bardzo wszechstronną metodą i może być stosowana praktycznie na wszystkich typach produktów, w tym koszulkach, koszulkach polo, ubraniach roboczych, torbach, czapkach, i wielu innych.

Transfer FLEX i FLOCK

Dodatkowe możliwości nadruków termotransferowych dzięki metodom FLEX i FLOCK :

Dostępne są różne typy materiałów i folii winylowych pozwalające na specjalistyczne i niestandardowe efekty. Najpopularniejsze efekty specjalne:

 • Efekty brokatowe
 • Kolory fluorescencyjne
 • Kolory odblaskowe
 • Folie o efekcie zamszu
 • Folie metaliczne

Technologia FLEX pozwala wykonać np. nadruki odblaskowe, metaliczne zależnie od zastosowanego koloru folii. Efekty mogą być wykonane w całości lub jako elementy projektów graficznych. Wydruki są gładkie.

FLOCK to obok technologii flex niezwykle trwała forma nadruku o efekcie zamszu (meszku). Tak samo jak w przypadku metody flex nadruk w 100% kryje materiał oraz jest wycinany po konturze. Pozwala on na wypukły nadruk o charakterystycznym meszku i aksamitnej fakturze. Ze względu na strukturę materiału używa się jej do ozdabiania tkanin, gdy projekt jest przygotowany w jednym kolorze.

Proces drukowania z wykorzystaniem specjalnych materiałów efektowych jest dokładnie taki sam: wzór wycinany jest z folii przez ploter, a następnie przenoszony termicznie na materiał odzieży.

Czy technika transferu jest odpowiednia do Państwa zamówienia?

Technika termotransferu jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów, którzy chcą przygotować małą ilość odzieży promocyjnej lub sportowej z prostym znakowaniem (napisy, prosty projekt graficzny, logotyp ...) lub precyzyjnym, fotograficznej jakości, wydrukiem graficznym. Krótka seria odzieży może być przygotowana bardzo szybko i po bardzo konkurencyjnej cenie oferując wysokiej jakości wykończenie. Idealny rozwiązanie dla tych Klientów, którzy potrzebują kilku koszulek dla przedsięwzięcia promocyjnego.

PROSIMY O WZRÓCENIE UWAGI:

Niektóre logotypy lub projekty graficzne mogą być zbyt skomplikowane lub zawiłe aby można było je precyzyjnie wydrukować i wyciąć.

Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać koszty na atrakcyjnym poziomie. Ceny uzależnione są od tych kilku czynników:

 • Ilość sztuk zamówienia
 • Rozmiaru i kształtu projektu graficznego (ilości elementów).

WYMAGANIA TECHNICZNE PLIKÓW GRAFICZNYCH – INFORMACJE TECHNICZNE

Do prawidłowej realizacji zamówienia wymagane są pliki wektorowe .ai, .eps, lub .pdf.

W przypadku plików .jpg lub .png rozdzielczość materiału graficznego nie powinna być niższa niż 300 DPI

Ustawienie do wielkości wydruku.

Wszystkie czcionki powinny być zapisane w formie graficznej. W zależności od rodzaju czcionki, litery w projekcie graficznym nie powinny być mniejsze niż 5 mm. Należy pamiętać, że małe czcionki serif i skomplikowane projekty mogą być niemożliwe do wycięcia za pomocą plotera. W tym przypadku projekt graficzny będzie musiał być wydrukowany z tłem.

Minimalne zamówienie jednego wzoru – 1 sztuka.

Jeśli grafika nie zostanie dostarczona według ww parametrów, nie możemy zagwarantować najwyższej jakości wykonania, a co za tym idzie zamówienie może podlegać ograniczeniom reklamacyjnym. Oferujemy pomoc w zakresie profesjonalnego projektowania cyfrowego za dodatkową opłatą. W przypadku konieczności korekty plików graficznych może być doliczona dodatkowa opłata.

 

 

© Copyright 2018 Corporate Image - Powered by inSolutions