Zaloguj się Rejestracja
Pokaż filtry Ukryj filtry
Kategorie
Filtrowanie
Kolor
Marka
Kategorie
Fason
Gramatura
Rękawy
Krój
Skład materiału
Rodzaj zdobienia
Rodzaj dzianiny
Typ odzieży
Inne

Sitodruk

Powrót

SITODRUK    

Sitodruk jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną i dominującą techniką drukowania na odzieży, szczególnie koszulek typu T-shirt. Jest to bez wątpienia jedna z najstarszych technik i najczęściej używana. Sprawdza się zwłaszcza przy dużych seriach odzieży. Jest najbardziej trwałą i ekonomiczną metodą. Proces polega na przeciśnięciu farby przez wcześniej przygotowane matryce. Każdy kolor nakładany jest na tkaninę osobno. Naniesiona farba zostaje następnie poddana utrwaleniu termicznemu. Sitodruk pozwala na uzyskanie wielobarwnego nadruku, łączenie kolorów oraz zastosowanie przejść tonalnych. Daje możliwość mapowania i reprodukcji kolorów Pantone lub nadruków pełno-kolorowych. Wielokolorowe drukowanie odbywa się w technologii CMYK lub separacji spotowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można uzyskać bardzo ciekawe efekty trójwymiarowe. Technologia ta charakteryzuje się wysoką jakością nadruku, wysoką rozdzielczością, pełnym kryciem koloru odwzorowywaniem skomplikowanych wzorów, powtarzalnością nadruków, bardzo wyrazistymi i nasyconymi kolorami oraz trwałością. Sitodruk jest odporny na wilgoć, czynniki atmosferyczne, posiada dużą trwałość mechaniczną i odporność na pranie.

Technika nie pozwala na personalizację poszczególnych sztuk odzieży, projekt musi pozostać taki sam na całej serii odzieży. Za pomocą tej metody można realizować duże serie odzieży bawełnianej lub poliestrowej.

Proces przygotowywania trwa zazwyczaj ok. 2 godzin od otrzymania plików produkcyjnych (format grafiki wektorowej pdf, .eps, .cdr). Nasze nowe maszyny do sitodruku dają nam możliwość realizacji zamówień do 10000 sztuk dziennie. Drukowanie, składanie i pakowanie koszulek odbywa się automatycznie. Drukowanie na sitodruku odbywa się standardowo farbą plastizolową oraz na życzenie możemy drukować farbami wodnymi lub tuszami. Sitodruk stosowany jest do drukowania na wielu różnych materiałach, w tym na bawełnie, nylonie, poliestrze lub mieszankach. Najbardziej popularnym zastosowaniem do sitodruku są koszulki T-shirt.

Najbardziej opłacalna metoda druku

Aby zapewnić najbardziej atrakcyjną kosztowo ofertę, dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualna wycenę.

Wycena zależy od następujących czynników:

 • Ilość sztuk zamówienia
 • Ilość kolorów w projekcie
 • Typ i rodzaj powierzchni materiału odzieży
 • Rozmiar nadruku

To metoda nadruku atrakcyjna cenowo i opłacalna w dużych nakładach. Wymaga jednak konieczności przygotowania matrycy/sita oraz jest nieopłacalna dla niskich nakładów (poniżej 50 sztuk).

Dysponujemy szerokim wyborem odzieży najlepszych marek w naszych własnych magazynach. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym Klientom wybór, najniższe, konkurencyjne ceny oraz szybkość realizacji zamówienia. 

Dysponujemy wiedzą, narzędziami i umiejętnościami umożliwiającymi druk na odzieży niezależnie czy jest to skomplikowany projekt czy coś prostego. Metoda sitodruku pozwala nam odwzorować kolory logotypu lub wzoru graficznego tak idealnie w skali Pantone.

Czy metoda sitodrukowa jest odpowiednia dla Twojego projektu?

Ta technika jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod zdobienia wyrobów tekstylnych i jest używana na szerokim zakresie materiałów, tkanin i produktów. Sitodruk zapewnia dużą trwałość nadruków, idealne wręcz odwzorowanie kolorów w skali Pantone przy niewysokim koszcie nadruków na dużej serii odzieży. Pozwala także na szybką produkcję dużych serii odzieży w krótkim czasie. Dlatego sugerowane jest wykorzystywanie tej metody nadruków do serii odzieży powyżej 50 sztuk w celu zapewnienia optymalizacji kosztów. Możliwe jest także nadrukowywanie większych wzorów na materiałach o większych rozmiarach przy pomocy większych matryc oraz możliwość wykorzystywania szerokiej palety farb o rożnych właściwościach.

Możliwości drukowania farbami specjalnymi:

 • Farby wodne
 • Farby plastizolowe
 • Farby fluorescencyjne
 • Farby wywabowe
 • Farby przestrzenne – „puchnące”, 3D
 • Farby odblaskowe

Druk sitodrukowy jest bardzo wszechstronny i na różnych materiałach tekstylnych można osiągnąć optymalne rezultaty. Dzięki tej metodzie najłatwiej jest przygotować nawet duże serie odpowiedniej odzieży dostosowanej do oczekiwań Klienta – odzież promocyjną, sportową lub innego przeznaczenia.

Rekomendowane materiały do nadruków metodą sitodrukową

 • T-shirty, Polo
 • Bluzy
 • Ubrania robocze
 • Torby

Zalety metody sitodrukowej:

 • Możliwość wykorzystania do każdego rodzaju odzieży.
 • Możliwość odwzorowania każdego koloru w skali Pantone.
 • Idealna metoda drukowania dużych i bardzo dużych serii odzieży.
 • Wysoka wytrzymałość nadruku.
 • Wysokiej jakości, profesjonalne wykończenie nadruku.
 • Nadruki łatwe w utrzymaniu i w praniu.
 • Niezwykle ekonomiczna metoda drukowania – im większa seria tym bardziej opłacalne koszty.

Ograniczenia:

 • Dodatkowe koszty przygotowalni, konieczności przygotowania matrycy/sita.
 • Jednakowy rozmiar nadruku dla całego nakładu niezależnie od rozmiaru odzieży
 • Minimalna ilość serii to 50 sztuk.

WYMAGANIA TECHNICZNE PLIKÓW GRAFICZNYCH – INFORMACJE TECHNICZNE

Pliki wektorowe .ai, .eps, lub .pdf. Wszystkie czcionki powinny być zapisane w formie wektorowej.

Max rozmiar druku  – 60 x 80 cm

Prosimy o podanie numerów referencyjnych kolorów użytych w grafikach wg skali Pantone.

Każdy nadruk jest tej samej wielkości. Dla różnych rozmiarów odzieży, nadruk zostanie dostosowany do najmniejszego rozmiaru zamówionej odzieży.

Minimalne zamówienie jednego wzoru – 50 sztuk.

Jeśli grafika nie zostanie dostarczona według ww parametrów, nie możemy zagwarantować najwyższej jakości wykonania. Oferujemy pomoc w zakresie profesjonalnego projektowania graficznego za dodatkową opłatą. W przypadku konieczności korekty plików graficznych może być doliczona dodatkowa opłata.

 

© Copyright 2018 Corporate Image - Powered by inSolutions