Zaloguj się Rejestracja
Pokaż filtry Ukryj filtry
Kategorie
Filtrowanie
Kolor
Marka
Kategorie
Fason
Gramatura
Rękawy
Krój
Skład materiału
Rodzaj zdobienia
Rodzaj dzianiny
Typ odzieży
Inne

Sublimacja

Powrót

SUBLIMACJA   

Zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów wprowadziliśmy do oferty druk sublimacyjny. To najbardziej precyzyjna technologia nadruku, dokładnie odwzorowująca kolorystykę projektu i zachowująca dbałość o najmniejsze szczegóły. Sublimacja jest najtrwalszą metodą drukowania stosowaną na tkaninach poliestrowych (syntetycznych) o jasnych kolorach. Jest to proces chemiczny, trwale penetrujący strukturę tkaniny. Metoda jest używana głównie do drukowania na odzieży sportowej, np. koszulkach, bluzach, topach… Technika ta zapewnia bardzo wysoką reprodukcję projektu graficznego, zwłaszcza podczas drukowania zdjęć lub wielokolorowej grafiki. Druk jest bardzo miękki w dotyku (praktycznie niewyczuwalny), oddychający i charakteryzuje się dużą odpornością na wielokrotne pranie. Brak kosztów przygotowania czyni go szczególnie opłacalnym, nawet przy mniejszych zamówieniach.

Proces druku

Wzór graficzny drukowany jest na papierze, a następnie przenoszony bezpośrednio na materiał odzieży poprzez podgrzanie i pod ciśnieniem. W technologii sublimacyjnej stosuje się specjalne tusze, które pod wpływem temperatury sublimują (czyli przechodzą z fazy stałej w gazową) wchodząc w reakcję z włóknem poliestrowym i nadając mu trwałą barwę. W przeciwieństwie do innych metod druku, takich jak sitodruk, nadruk farbami sublimacyjnymi nie zmienia faktury tkaniny, wpływając jednocześnie na trwałość nadruku, barwnik jest pochłaniany bezpośrednio przez tkaninę, pozwala to uzyskać fantastyczne wrażenie miękkości w dotyku.

Sublimacja jest techniką drukarską, która umożliwia drukowanie na koszulkach, bluzach, softshellach, i innej odzieży z materiałów o wysokiej zawartości poliestru. Nasz dobrze zaopatrzony w odzież magazyn, pozwala na szeroki wybór koszulek i innych części garderoby oraz natychmiastową realizację zamówienia. Nie ma konieczności zamawiania, wielokrotnego przesyłania odzieży etc Dzięki temu możemy kompleksowo i szybko zrealizować każde zamówienie od początku do końca.

Zalety tej metody drukowania :

  • Pozwala na zadrukowanie największej powierzchni koszulki
  • Idealna do krótkich serii odzieży promocyjnej i sportowej
  • Doskonałe efekty wysokiej jakości odwzorowania projektu graficznego
  • Pozwala na druk w pełnej gamie kolorów
  • Pozwala niezwykle szybko zrealizować zamówienia
  • Przystępna cena nadruków - technologia nie wymaga przygotowania matryc co ogranicza koszty
  • Opłacalna przy niskich nakładach, także przy personalizacji odzieży sportowej

Ograniczenia

  • Sublimację można wykonać wyłącznie nanosząc ciemniejsze barwy na jaśniejszą tkaninę.

Staramy się zapewnić najlepsze rozwiązania aby zrealizować potrzeby naszych Klientów. Sublimacja jest idealnym rozwiązaniem dla odzieży promocyjnej wysokiej jakości. Niesamowita jakość nadrukowanych koszulek wyróżnia je spośród odzieży promocyjnej. Technika ta pozwala także na realizację bardzo krótkich serii odzieży. Szczególnie polecana jest do nadruków na odzieży sportowej.

Szczególne uwagi dotyczące metody sublimacji:

Ze względu na proces drukowania, naturalne dla tej metody jest powstawania białych znaków w miejscach występowania fałd, szczególnie w okolicach wszycia rękawów (dotyczy nadruku overprint na gotowej odzieży).

Pomimo iż, ze względu na ograniczenia chłonności materiału, prawie niemożliwe jest osiągnięcie koloru czarnego w pełnym nasyceniu, stosowana przez nas technika oraz barwniki pozwalają na uzyskanie wręcz rewelacyjnych efektów i nasycenia koloru czarnego!

Prosimy o kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

WYMAGANIA TECHNICZNE PLIKÓW GRAFICZNYCH

Jakość nadruku jest bezpośrednio związana z jakością projektu graficznego lub fotografii dostarczonej przez zamawiającego, tak więc w celu uzyskania najlepszej jakości odzieży, prosimy o dostarczenie grafiki lub obrazów w wysokiej rozdzielczości. Obrazy i fotografie o niskiej rozdzielczości mogą powodować złej jakości wydruki lub rozmyte wydruki. Zalecamy, aby grafiki i obrazy miały co najmniej 300 DPI.

Pliki: .jpg, .pdf lub .tif

Przeźroczyste tło dla wydruków na kolorowej odzieży. Format RGB

Optymalnie: 600 DPI, akceptowalne 300 DPI

Plik w skali 1:1

Max rozmiar druku  – wielkość koszulki 

Minimalne zamówienie jednego wzoru – 6 sztuk.

Jeśli grafika nie zostanie dostarczona według ww parametrów, nie możemy zagwarantować najwyższej jakości wykonania, a co za tym idzie zamówienie może podlegać ograniczeniom reklamacyjnym. Oferujemy pomoc w zakresie profesjonalnego projektowania cyfrowego za dodatkową opłatą. 

© Copyright 2018 Corporate Image - Powered by inSolutions